Bosch Service Киев
(067) 242 27 20

Що таке проточка гальмівних дисків?

Проточка гальмівних дисків – це технічна процедура, яка відіграє ключову роль у підтримці ефективності та безпеки гальмівної системи вашого автомобіля, зберігаючи вас та ваших пасажирів у безпеці. Під час цього процесу тонкий шар металу знімається з поверхні гальмівних дисків, виправляючи невеликі нерівності, подряпини та дефекти. Таке втручання допомагає покращити контакт між гальмівними колодками та дисками, роблячи гальмування вашого автомобіля більш ефективним та безпечним. Рівномірний стан дисків допомагає запобігти нерівномірному зносу гальмівних колодок, що збільшує їх термін служби та забезпечує ефективну зупинку автомобіля.

Можна виконувати проточку гальмівних дисків?

Так, звісно! Проточка гальмівних дисків – це стандартна процедура, яка використовується для підтримки оптимальної роботи гальмівної системи. Це особливо важливо для забезпечення надійності та безпеки під час водіння.
Але в деяких випадках цю процедуру не рекомендується виконувати. Наприклад, у тій ситуації, коли на металі гальмівних дисків виникають певні області перегріву, позбутися такого буде вкрай складно. Оскільки гальмівний диск автомобіля може бути правильної геометрії, та все ж при гальмуванні на великих швидкостях він може бути деформуваним. Також бувають дефекти, для яких ця процедура точно не буде ефективною: різноманітні тріщини або серйозні ушкодження. Гальмівні диски автомобіля не рекомендується часто проточувати. Випрацювання їх за технічним регламентом в більшості виробників складає біля 3 мм. Тобто запасу товщини диску вистачить на 2-3 проточки. Після того як залишкова товщина гальмівного диску стане мінімальною – потрібно обов’язково їх замінити.

Коли рекомендується проточка?

На відміну від колодок, гальмівні диски служать значно довше. Частіше за все спеціалісти рекомендують змінювати їх після пробігу 80 тисяч кілометрів. Більш точний термін служби можна дізнатися в технічній документації для вашої моделі гальмівного диску, проте такі дані теж дуже умовні. Оскільки інтенсивність зносу сильно залежить від таких факторів як: якость колодок, з якими встановлений диск, манери їзди водія, стану покриття дороги, погодних умов та подібних факторів.

Проточування гальмівних дисків рекомендується в таких випадках:

Під час заміни гальмівних колодок: Один із найкращих часів для проточки – це під час заміни гальмівних колодок. Проточка дисков під час заміни колодок допомагає забезпечити оптимальний контакт між ними, зберігаючи ефективність гальмування. А ще це сприяє тривалішому життю як гальмівних колодок, так і дисків автомобіля.

Поява вібрацій та дефектів: Якщо ви відчуваєте вібрації у кермі під час гальмування, це може свідчити про нерівномірності на поверхні гальмівних дисків. Проточка допоможе вирівняти поверхню та покращить зчеплення деталей, роблячи гальмування більш стабільним та плавним.

Нерівномірний стан дисків: З часом постійної експлуатації автомобіля, диски можуть зноситися нерівномірно або отримати невеликі дефекти, що впливає на ефективність гальмування та спричиняє незвичайні звуки від вашого автомобіля під час процесу гальмування.Проточка допомагає відновити поверхню та забезпечити надійне гальмування та комфорт під час водіння.

Проточка тормозних дисків – це ваш шлях до максимальної безпеки на дорозі. У Bosch Service ми розуміємо, наскільки важлива надійність гальмівної системи для вашого спокою та комфорту. Наші професійні фахівці завжди готові забезпечити якість та точність кожної процедури. Ви обираєте, ми гарантуємо безпеку – і ви можете продовжувати свої дорожні пригоди з впевненістю.
Забезпечте безпеку та надійність на дорозі, виконуючи проточку гальмівних дисків у Bosch Service.

Записатися зараз